TJ Sokol Geodézie Česká Třebová vs. TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Na předposlední venkovní zápas jsme v sobotu 9. 3. odjeli do České Třebové. Ačkoliv se tým hostí v této sezóně pohybuje ve středu tabulky, z předešlých sezón jsme moc dobře věděli, s kým budeme mít tu čest. Tým České Třebové totiž v minulých letech soutěži kraloval.

Do zápasu jsme vstupovali odhodláním získat maximální možný počet bodů a udržet tak vedení v soutěži. Soupeřky nám nicméně v úvodním setu jasně předvedly, že body rozhodně nedostaneme zadarmo. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:1. V dalších setech jsme se dali takříkajíc dohromady a v těsných koncovkách soupeřky udolali poměrem 3:1.

Druhý zápas vypadal o poznání snazší, neboť jsme si vypracovali náskok 2:0 a zisk tří bodů byl na dosah. Další dva sety jsme ale nezvládli a vidina tří bodů se za stavu 2:2 rozplynula. V tie-breaku jsme ovšem byli lepším týmem a z vítězství jsme se po pětisetové bitvě radovali my.

Podtrženo sečteno, z České Třebové odvážíme do tabulky 5 cenných bodů a doufáme, že na vítězství navážeme i příští týden v Brně.

Česká Třebová – Havlíčkův Brod 1:3, 2:3