Kadetky Jiskry Halíčkův Brod v extralize

Díky umístění kadetek v loňském roce na prvním místě I. ligy, jsme získali možnost zahrát si extraligu v tomto ročníku soutěže. V dubnu jsme zvažovali účast kadetem v extralize a dalšího družstva v I. lize. Protože máme dostatek hraček, přihlásili jsme obě soutěže.

extraliga kadetek TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Jediné omezení, které ovlivňují nasazení kadetek, je nemožnost startu hraček v extralize a zároveň I. lize. Proto jsme pro první turnaj v Chodově u Karlových Varů nominovali děvčata, která v loňském roce nastupovala v druhé nejvyšší soutěži.

Do Chodova jsme odjeli v pátek 2. října odpoledne v sestavě: Nela Chalupová, Áďa Havlíčkova, Klára Hejtmánková, Lenka Prchalová, Renča Vašíčková, Aneta Coufalová, Barča Štecová doplněné o žákyně Ema Pátková, Anička Kalinová a Janča Papežová.

Již ubytování v klidné oboře nedaleko Chodova bylo perfektní a připomínalo umístění národních týmů před důležitými zápasy. S tímto pocitem jsme odjeli na první zápas turnaje. Soupeřem nám bylo družstvo Střešovic z Prahy. První set jasně pro nás, ale jak to tak bývá, na konci prohra 1:3.

Odpoledne jsme nastoupili proti domácímu družstvu kadetek Chodova (vítězi extraligy v loňském roce) a podali jsme podle mě jeden z nejlepších výkonů. Hrál se krásný a bojovný volejbal. V druhém setu otáčel soupeř z 24:21 na konečný výsledek 27:25. V třetím setu se soupeř soustředil na naše smečařky a nedovolil nám zápas zdramatizovat.

V neděli jsme sehráli dva zápasy proti Plzni a Uherské Hradiště. Nehráli jsme v pohodě, hra byla velice upracovaná, na každý bod se holky nadřely, nevycházela hra středem, padly i ostřejší slova a objevily se slzičky. Přesto jsme získali dvě vítězství a po zisku 5 bodů jsme skončili v turnaji na třetím místě. V dalším turnaji budeme hrát ve třetí skupině.

Děkuji děvčatům za předvedenou hru, fanouškům za podporu a zprostředkování živého vysílání našich zápasů.

Trenér Jan Pavlík