Blíží se konec poloviny soutěže

Poslední dva hrací víkendy jsou ve znamení nově vzniklých omezení a probíhajících zranění hráčů. To mělo za následek, že ani jeden víkend nenastoupila v 2. lize tradiční sestava můžů.

V sobotu 20. listopadu jsme vyrazili do Drásova. S tímto soupeřem jsme se v 2. lize sice ještě nesetkali, ale za Drásov nastupují hráči, známí většině týmu z letních turnajů či působení v Brně.

Věděli jsme, že i přes aktuální 9. místo na tom budou velmi dobře útočně. Naopak nám přes různé absence a zranění chybělo 5 útočníků. Do hry se tak po obnově zranění Ondry Částky dostali i junioři Aleš Nečas a Matěj Dočekal.

I přes jejich nezastrašené výkony jsme však na Drásov nestačili a odvezli si jen jeden bod.

VS Drásov – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:2 (-20,18,-22,19,10) a 3:1 (-22,14,20,17)

Sestava: nahrávači Kliment, Hromádko, smečaři Novák, Částka, Nečas, blokaři Jelínek, Čeleda, Dočekal, univerzál Doležal, libero Meloun

Další kolo naší soutěže se hrálo u nás na stavebce a naším soupeřem byla Kometa Brno.

Nemoci či zranění, omezení neočkovaných hráčů a zápasy juniorů ve své soutěži znamenaly další improvizovanou sestavu.

Náš univerzál Honza Matějka se posunul na post druhého smečaře a Jakub Doležal zaplnil jeho místo na postu univerzála, i když normálně hraje na bloku.

První zápas jsme vyhráli bez větších problémů 3:0. V druhém zápase to byl boj na pět setů. Odešel nám příjem a v určitých postaveních i útok. Nakonec jsme vše zvládli a bereme důležitých pět bodů.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – SKP Kometa Brno 3:0 (20,22,16) a 3:2 (-24,21,23,-23,5)

Sestava: Standa Kliment/ Michal Hromádko, Petr Novák, Honza Matějka, Kuba Doležal, Vojta Jelínek, Honza Čeleda, Honza Meloun

I přes improvizované sestavy jsme se nakonec posunuli na 2. místo tabulky a následující sobotu sehrajeme poslední letošní zápasy v Chocni, která je těsně za námi. DRŽTE NÁM PALCE!!!