Turnaj dorostenců v Nymburce

O jeden den později než naši žáci vyrazili na turnaj i naši dorostenci. Tradiční turnaj v Nymburce pro
kategorie U18 – U22 byl ideální přípravou na nadcházející sezónu. Vzhledem k tomu, že Hradec
Králové „poskládal“ (stejně jako Nymburk) dvě družstva, bylo celkem 7 účastníků. Kromě Nymburka a
HK ještě Benátky nad Jizerou, Velké Meziříčí a naše Jiskra HB.

volejbaloví dorostenci TJ Jiskra Havlíčkův Brod na turnaji v Nymburce

Tentokrát nám los moc nepřál. Nejen, že jsme „spadli“ do tříčlenné skupiny ale, navíc s prvními týmy Nymburka a Hradce Králové. I přesto, že jsme proti oběma týmům v základní skupině hráli skvělý volejbal, nám to na vítězství nestačilo. Zápasy se hrály na 2 hrané sety a po dvou porážkách bylo jasné, že budeme bojovat o 5. až 7. místo.

Ve spodní skupině jsme poté porazili druhé družstvo Hradce a kontumačně i druhé družstvo Nymburka. Nakonec jsme obsadili páté místo za prvním týmem Nymburka, Benátkami, prvním
týmem Hradce a Velkým Meziříčím. Na výkonech v odpolední části turnaje se už trochu podepsalo počasí, nicméně i tak jsme předváděli po celou dobu skvělou hru.

Trochu nás mrzí, že tentokrát, díky systému dvou skupin, nedošlo na „derby Vysočiny“ mezi námi a týmem Velkého Meziříčí, ale i tak jsme si to docela užili. Turnaj naši kluci završili pokusem o zápis do Guinnessovy knihy rekordů v co nejvyšším počtu volejbalistů, kteří se vejdou do ochlazovacího bazénku Jindry Licka, kterému patří velký dík za organizaci turnaje a příjemnou volejbalovou neděli. Nyní naše dorostence čeká ještě antukový turnaj mužů v Bezděkově (26. 8.) a halový turnaj v Havlíčkově Brodě (3. 9.).

volejbaloví dorostenci TJ Jiskra Havlíčkův Brod na turnaji v Nymburce